SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kanna 7063588
nr 706 3588
Kanna
nysilver, 1800-tal, höjd: 33
Utrop:
1.000 kr
Såld:
550 kr
måndag 1 augusti 2011
kl 17:23:59
300 kr
400 kr
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.